kapat× Destek 0850 333 0 565
Web sayfası, görsel ve video URL' si nasıl alınır
URL Nasıl Alınır?

URL (Uniform Resource Locator) nasıl alınır;

1. Web Sayfasının URL'sini Alma

Arama motorunda yapacağımız arama sonucunda, istediğiniz siteye girdiğinizde, sayfa üzerinde bulunan adres bölümüne bir kere tıklamanız sonucunda yazı mavi rengi alacaktır. Mavi olan yazı üzerine sağ tıklayıp kopyala dedikten sonra arama yapmak veya istediğiniz bir yere URL'yi yapıştırabilirsiniz.

2. Görsel URL'sini Alma

Arama motorunda, görsel bölümünden bir arama yaptığınızda veya girdiğiniz bir siteden görselin URL'sini kopyalamak için sağ tıklayıp resmin adresini kopyala, resmin url'sini kopyala, bağlantı adresini kopyala vb. kelimeler görselin url' sini kopyalayabilirsiniz. Her tarayıcıda kopyalama kelimeleri değişiklik gösterebilmektedir.

3. Video URL'sini Alma

Arama motorunda, video bölümünden bir arama yaptığınızda veya girdiğiniz bir sitede videonun URL'sini kopyalamak için sağ tıklayıp videonun adresini kopyala, video URL'sini kopyala veya videonun altında videonun URL'si verilmiş olabilir; Örneğin Youtube' daki gibidir. Sitelerin farklılığına bağlı olarak ve tarayıcıların farklığı sebebiyle URl kopyalama kelimeleri veya durumları farklılık gösterebilir.

Bu içerik yardımcı olmadıysa sorunuzu sorun cevaplayalım.