kapat× Destek 0850 333 0 565
Microsoft Outlook 2003 programı, Microsoft firması tarafından sunulan lisanslı bir program olup, mail işlemlerinizi bilgisayarınızdan yönetmenize imkan sağlar. Yönetim panelinizde açmış olduğunuz bir mail hesabını Outlook 2003 versiyonu üzerinden kurulum yapabilirsiniz.
Outlook 2003 Kurulumu

Kurulum yapmak istediğiniz kurumsal mail adresini sahip olmanız gerekir. Sahip olduğunuz bir mail adresi ve o adrese giriş yapabileceğiniz doğru şifreniz elinizde mevcut ise Outlook 2003 programını açarak, Üst kısmında bulunan Araçlar menüsünden E-posta Hesapları seçeneğine tıklayınız.

Ardından yeni e-posta hesabı ekle seçeneğini seçerek İleri butonuna tıklayınız.

POP3 seçeneğini seçerek İleri butonuna tıklayınız.

E-posta Hesapları penceresindeki ilgili alanlara aşağıdaki resimde örnek gösterildiği gibi E-posta bilgilerinizi giriniz.

  • Adınız ve E-posta Adresi alanına yazdığınız değerler gönderdiğiniz maillerinizde gönderen kısmında belirtilecektir.
  • Gelen Posta Sunucusu ve Giden Posta Sunucusu alanlarına mail.siteniz.com şeklinde adresinizi yazmalısınız.

 
Örneğin; www.kmk.net.tr için mail.kmk.net.tr yazmalısınız. Siteniz www.kmk.net.tr ise bu alanlara mail.kmk.net.tr yazmalısınız.

Oturum Açma Bilgileri alanında Kullanıcı Adı alanına kullanmak istediğiniz mail hesabınızın adresini ve Parola alanına da bu mail adresinin şifresini yazınız.

Eğer parolanızı yanlış girerseniz bağlantı sağlanamayacak ve sistem sizi yanlış şifreyle giriş yapmaya çalıştığınız için engelleyecektir. Ardı arkasına yanlış girişlerden sonra sistem sizi engelleyeceği için, doğru şifre ile giriş yapsanız bile sistem tarafından kabul edilmeyecektir.

Daha sonra Diğer Ayarlar butonuna tıklayınız.

  • Açılan Internet E-posta Ayarları ekranında Giden Sunucusu sekmesine tıklayın ve Giden sunucum (SMPT) için kimlik doğrulaması gerektiriyor seçeneğini işaretleyiniz.
  • Gelişmiş sekmesine gelerek bu bölümde Giden Posta alanına 587 ve Gelen Posta alanına 110 değerlerini giriniz ve Tamam butonuna tıklayınız.

Bu içerik yardımcı olmadıysa sorunuzu sorun cevaplayalım.