kapat× Destek 0850 333 0 565
Google Doğrulama Kodunu yönetim panelinden kendiniz ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek kolayla işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Google Doğrulama Kodu Nasıl Eklenir?

1 Alternatif Yöntemler
Google doğrulama kodunu, meta etiket olarak almak için bu alana tıklamalısınız.


2 HTML Etiketi
Google doğrulama kodunu, meta etiket olarak görmek için bu alana tıklamalısınız.

3 Meta Etiket Alanı
HTML Etiketi seçeneğini seçtiğinizde karşınıza bu kod çıkacaktır. Bu kodu kopyalayınız ve yeni bir sekmede web sitenizin yönetim paneline gidiniz.

NOT
Google Search Conole sayfasını lütfen kapatmayınız. Panelden kodu eklediken sonra tekrar bu sayfada işlem yapmanız gerekecektir.


4 Site Ayarları
Google Search Console'dan meta etiketini kopyaladıktan sonra panele giriş yapınız ve Ayarlar > Site Ayarları adımlarını izleyiniz.

5 Site Bilgileri
Site Ayarları bölümüne geldiğinizde aktif olan kayda tıklayınız. Site bilgileri açılacaktır.


6 SEO Ayarları
Site Bilgileri sayfası açıldıktan sonra SEO Ayarları sekmesine tıklayınız.

7 Site Ek Tanımlar (Meta)
Sitenizin meta tagları bu bölümde görünecektir. Varolan meta tagların sonuna satır atlayarak sarı ile işaretlenmiş alanda olduğu gibi Google Search Console'dan aldığınız meta tagı yapıştırınız.

8 Kaydet
Kaydet butonuna tıklayarak değişikleri sisteme uygulayınız. Google Search Console penceresine geri dönünüz.


9 Doğrula
Meta tagı panelden ekleyip kaydettikten sonra bu ekrana tekrar gelip Doğrula butonuna tıklayınız. Web siteniz doğrulanacaktır.

NOT
Doğrulama ile ilgili bir hata alırsanız kodun tamamına kopyaladığınıza ve panel tarafında doğru şekilde yapıştırdığınıza emin olun. Bu işlemleri doğru yaptığınıza eminseniz [email protected] mail adresinden bize ulaşınız.