kapat× Destek 0850 333 0 565
CAPTCHA uygulaması güvenlik amaçlı kullanılan bir uygulamadır. Zararlı olabilecek yazılım ve botların web sitenizden form göndermesini engellemek için kullanılmaktadır. Genellikle "Ben Robot Değilim" şeklinde kullanıcının çeşitli şekillerde gerçek kullanıcı olduğunu doğrulamasını isteyerek zararlı yazılım ve botlara karşı korunmayı sağlar.
Google Captcha Ekleme ve Ayarları

1 Tarayıcınızı Açınız
Adres çubuğunuza https://www.google.com/recaptcha adresini yazarak uygulama sayfasına gidiniz. Google'a ReCaptcha yazarak da bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

2 Get reCaptcha
1 numaralı ok ile gösterilen Get reCaptcha butonuna tıklayınız. Google hesabınızla giriş yaptığınıza emin olunuz.

1 Label
Bu alana oluşturacağınız Captcha uygulamasını tanımlayacak bir isim yazınız.

2 Choose the type of reCAPTCHA
Buradan mutlaka ilk seçeneği yani reCAPTCHA V2 seçeneğini seçmelisiniz. Seçim yaptığınız an 3 numaralı bölüm açılacaktır.

3 Domains
Bu alana başında http, www vb. olmadan alan adınızı yazınız. Birden fazla alan adı eklemek için alt satıra geçip diğer alan adınızı yazınız.

4 Accept the reCAPTCHA Terms of Service
Bu alanı işaretleyerek kullanım koşullarını kabul edin.

4 Register
Butona tıklayarak Captcha uygulamanızı oluşturunuz.

1 Site Key
Bir önceki adımda Register sayfasına tıkladıktan sonra sizi bu sayafaya yönlendirecektir. Bu alanda panele yapıştıracağınız Site Key verilmiştir.

2 Secret Key
Bu alanda panele yapıştıracağınız Secret Key verilmiştir. Bu sayfa bir sekmede açık dursun ya da bu bilgileri bir not defterine kopyalayın.

Yeni sekmede yönetim panelinize giriniz. Ayarlar > Tanımlar seçeneğine tıklayınız. Açılan sayfadan Diğer Tanımlar bölümündeki Modül Tanımları alanını bulunuz ve listeyi en aşağıya kaydırınız.

1 Google reCaptchaV2
Captcha uygulamasını web sitenizde kullanmak istiyorsanız Akti, kullanmak istemiyorsanız Pasif olarak işaretleyin. Pasif olduğu sürece diğer tanımlar yapılsa bile web sitenizin herhangi bir yerinde görünmeyecektir.

2 Google reCaptchaV2 Site Key
Bir önceki adımda kopyaladığınız Site Keyi başında ve sonunda boşluk olmadığına emin olarak bu alana yapıştırınız.

3 Google reCaptchaV2 Secret Key
Bir önceki adımda kopyaladığınız Secret Keyi başında ve sonunda boşluk olmadığına emin olarak bu alana yapıştırınız.

4 Google reCaptchaV2 Limit
Bu alandan Captcha'nın kaç denemeden sonra kullanıcının karşısına çıkmasını istiyorsanız o miktarı seçinizi. Örneğin; 3 defa seçerseniz, kullanıcı 3 yanlış denemeden sonra Captcha'yı görecek ve doğrulaması gerekecektir. Her denemede sormasını istiyorsanız Daima seçeneğini seçebilirsiniz.