kapat× Destek 0850 333 0 565
Google Adwords Sipariş Dönüşüm Takibi

1 Google Dönüşüm Kodu
Google Adwords için gerekli kodları e-ticaret sitenize eklemek için bu yardım dökümanından faydalanabilirsiniz. Sipariş Teşekkür sayfası, Ürün Detay sayfası ve Sepet sayfası için farklı kodlar ve bütün sayfalarda çalışması gereken bazı kodlar bulunmaktadır. Bu kodları Google hesabınızdan aldıktan sonra aşağıdaki düzenlemeleri yapmalısınız.

2 Kodları Düzenleme
Google Adwords tarafından aldığınız kodları not defteri ile açınız. Sipariş ya da Ürün ID'si istediği alanlar için tırnak işaretleri olmadan <%=googlePId%> değişkenini kullanınız. Ürün veya Sepet tutarı için ise yine tırnak işaretleri olmadan <%=googlePriceTotal%> değişkenini kullanınız. Bold yazılı alandaki değişkeni kopyalarayak aşağıdaki görselde olduğu gibi ilgili alana yapıştırınız. Bu işlem tüm sayfalar için gereken kodlarda geçerlidir. Ürün/sipariş ID'si veya Ürün/sepet tutarı istediği alana bu değişkeni yapıştırınız.

3 Admin Panelden Ekleme
Ayarlar > Site Ayarları > Eklentiler bölümüne geliniz. Yeni eklenti (+) ikonuna tıklayınız. Aşağıdaki ekran açılacaktır.

4 Eklenti Tanımı ve İçeriği
Eklenti Tanımı bölümüne ayırt edici bir başlık yazınız. Örn; Dönüşüm Kodu.
Eklenti İçeriği bölümüne size gelen ve üzerinde 2 nolu adımda düzenleme yaptığınız kodu Kopyala+Yapıştır ile yapıştırınız.

5 Konum
Sipariş Teşekkür sayfasına eklenecek kod için; Google Sipariş Dönüşüm Kodu seçeneğini seçiniz.
Sepet sayfasına eklenecek kod için; Google Sepet Takip Kodu seçeneğini seçiniz.
Ürün sayfasına eklenecek kod için; Google Ürün Takip Kodu seçeneğini seçiniz.
Tüm sayfalara eklenecek kod için; Footer seçeneğini seçiniz.

NOT Her bir kod için yeni eklenti oluşturmalısınız ve eklediğiniz koda göre konum seçmelisiniz. Yani her bir sayfaya eklenecek kod için ayrı eklentiler oluşturulmalı ve ilgili konum seçilmelidir. Son görünüm aşağıdaki görseldeki gibi olmalıdır.

6 Tamamlama
Durum'u Aktif yaparak kaydediniz. Herhangi bir hatayla karşılaşmanız durumunda kodların doğruluğundan emin olunuz.