kapat× Destek 0850 333 0 565
Sisteminize Facebook ile Giriş özelliğini eklemek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz. Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapınız. Sonrasında tarayıcınızın adres çubuğuna "developers.facebook.com" yazarak adrese gidiniz.
Facebook Login İşlemi

Sisteminize Facebook ile Giriş özelliğini eklemek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz. Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapınız. Sonrasında tarayıcınızın adres çubuğuna "developers.facebook.com" yazarak adrese gidiniz.

1 Create a Project
Daha önce bir facebook uygulaması oluşturmadıysanız bu alanda Create a Project isimli mavi bir buton görünecektir. Bu butona tıklayınız. Aşağıdaki pencere açılacaktır.

2 Add a New App
Daha önce bir facebook uygulaması oluşturduysanız yukarıda bahsettiğimiz buton görünmeyecektir. Bunun için My Apps bölümünün üzerine geliniz ve açılan menüde Add a New App seçeneğine tıklayınız. Aşağıdaki pencere açılacaktır.

3 Display Name
Uygulamanızın kullanıcılara görünecek ismini bu alana yazınız. Bu alana isim girerken web sitenizin ismini yani firmanızın ismini girmeniz önerilir. Örneğin "KMK Bilgi Teknolojileri Login". Kullanıcılara görünen isim olduğu için tanımlayıcı bir başlık vermelisiniz.

4 Contact E-mail
Bu alana kullandığınız e-mail adresini giriniz.

5 Category
Bu alandan ilgili kategoriyi seçiniz.

6 Create App ID
Metin kutularını doldurduktan sonra bu butona tıklayarak işlemlerinizi kaydediniz. Kısa bir bekleme süresinden sonra sizi uygulamanızın ayar sayfasına yönlendirecektir. Lütfen bekleyiniz. Aşağıdaki pencereye yönlendirileceksiniz.

7 Settings
Bu alana yönlendirildikten sonra sol taraftan Settings bölümüne tıklayınız.

8 Add Platform
Settings sayfası açıldıktan sonra sayfanın en altına inerek Add Platform butonuna tıklayınız.

9 Web Site
Açılan pencerede Web Site seçeneğine tıklayınız. Bu uygulamanızın hangi platformda çalışacağını belirleyecektir.

10 Site URL
Web sitenizin tam linkini bu alana yapıştırınız. Bu uygulamanın hangi web sitesinde çalışacağını belirler.

11 Save Changes
Bu butona tıklayarak işlemlerinizi kaydediniz.

12 App Rewiev
Sonrasında uygulamanızı aktif hale getireceğimiz pencereye gitmek için bu alana tıklayınız.

13 Aktif / Pasif
Bu butona tıklayarak uygulamanızı test aşamasından çıkarıp aktif hale getimeniz gerekir. Tıkladıktan sonra açılan kutucukta Confirm butonuna tıklayınız.

14 Dashboard
Uygulamanın aktifleştiği görebilmek ve gerekli bilgileri alabilmek için bu alana tıklayınız.

15 Aktif / Pasif
Uygulamanız aktifse bu alanda yeşil daire, test aşamasındaysa işi boş yeşil daire olarak görünecektir. Aktif/Pasif durumunu bu alandan görebilirsiniz.

16 App ID
Bu alandaki veriyi boşluk almadan olduğu gibi kopyalayınız ve yeni sekmede yönetim paneline bağlanınız. Ayarlar > Tanımlar bölümüne geliniz. İkinci görseldeki alana geliniz ve 18 numaralı Facebook APPID yazan alana yapıştırınız.

17 App Secret
Show butonuna tıklayınız. Sonrasında açılan veriyi kopyalayınız. Yine yönetim paneli tanımlar bölümüne gelerek 19 numaralı Facebook Secret yazan alana yapıştırınız. Sonrasında kaydet butonuna tıklayınız. Web sitenize giderek Üye Girişi bölümünden kontrollerinizi yapınız.

Bu içerik yardımcı olmadıysa sorunuzu sorun cevaplayalım.