kapat× Destek 0850 333 0 565
Bir e-Ticaret sitesi ne kadar güvenli bir yapıya sahipse o kadar müşteri çeker. Çünkü güvenliğe verilen önem müşteriyi etkiler ayrıca firmanın itibarınıda arttırır.
e-Ticaret de Güvenlik

1. SSL Sertifikası

e-Ticaret güvenlik sistemlerinin en popüleri olan SSL Sertifikası bir çeşit şifreleme tekniğidir. Eğer bir ticaret sitesi SSL Sertifikasına sahip ise siz alışveriş yaptığınız anda banka bilgilerinizi bir çeşit şifreleme tekniği ile bankanıza iletiyor demektir. Bu yüzden bir sanal mağazdaa alışveriş yapacağınız zaman SSL Sertifikası olup omadığına dikkat etmenizi tavsiye ederiz

2. SET

SET, Visa, Mastercard ve IBM’in de aralarında olduğu kuruluşlar tarafından oluşturulmuştur. SET siz alışveriş yaptığınız anda banka bilgilerini aynı SSL gibi şifreleyerek bankanıza gönderir

3. PCI DSS Sertifikaları

Payment Card Industry yi güvenlik standartları oluşturan American Express, MasterCard, Visa ve Discover Financial Services gibi üyeler meydana getirmiştir. PCI Hizmet Sağlayıcısı’nın en üst düzey güvenlik sertifikasına sahiptir. API’yi indirip sistemine entegre eden tüm e-ticaret siteleri bu sertifikaya da sahip olurlar.

4. 3D Secure

3D Secure internette güvenli ödeme denince akla ilk gelenlerdendir. 3D Secure, ödeme ekranında müşterinin karşısına çıkan bir şifrelemedir. 3D Secure müşterinin cep telefonuna tek kullanımlık bir kod gönderir ve bu kod olmadan müşteri alışverişini yapamaz.

Bu içerik yardımcı olmadıysa sorunuzu sorun cevaplayalım.