kapat× Destek 0850 333 0 565
C2C e-ticaret sitelerinde toplu ürün işlemleri - entegrasyonla ilgili bilgiler aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.
Entegrasyonlar

1 E-ticaret Platformu Seç
Bu butona tıklayarak sistemimizdeki hazır entegrasyonları kullanabilirsiniz. Böylece yükleme yapacağınız XML dosyası için şablon oluşturmanıza gerek kalmaz.

2 Yeni Entegrasyon Oluştur
Yüklemek istediğiniz XML dosyasının şablonu E-ticaret Platformu bölümünde mevcut değilse ya da farklı bir şekilde çıktı vermek istiyorsanız bu butona tıklayarak yeni entegrasyon şablonunuzu oluşturabilirsiniz.

1 Şablonu Kullan
Hazır entegrasyon listemizden istediğinizi kullanabilmek için öncellikle bu butona tıklayıp sisteminize eklemeniz gerekecektir. Entegrasyonların olduğu bölüme eklenmiş olacaktır.
Not: Hazır enegrasyonlar üzerinde düzenleme yapmak isterseniz, sisteminize ekledikten sonra şablonun en sağında işlemler bölümünden KAYDI ÇOĞALT butonuna tıklayıp çoğaltarak üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

1 İçe Aktar
Ürünleri içe aktarmak için bu sekmeyi kullanın. Açılan pencereden yükleme yapacağınız mağazayı seçiniz.

2 XML Dosyası ile Yükleme
Ürünleri bir XML dosyası ile aktarmak istiyorsanız bu alana tıklayıp bilgisayarınızdan yüklemek istediğiniz dosyayı seçiniz.

3 XML Dosyası ile Yükleme
Ürünleri bir XML Linki ile aktarmak istiyorsanız bu alana XML linkini yapıştırarak Gönder butonuna tıklayınız.

1 Başlat
Bu butona tıklayarak içe aktarım işlemini başlatınız.

1 Görselleri Yükle
Güncellenecek ürün ve yeni ürün sayısı bu alandan görebilirsiniz. Aynı zamanda Görsel Yükleme işlemleri de bu alandan yapılmaktadır. XML dosyasında gelen görselleri sunucuya yüklemek istiyorsanız Görselleri Yükle butonuna tıklamalısınız. Görselleri Yükle butonuna tıklamadan devam ederseniz görseller XML dosyasında bulunan linklerden çekilecektir. Böylece görselleri yüklemek için ayrı bir zaman kaybetmezsiniz.

2 Bilgi Hataları (Kategori/Marka Eşleştirme)
Eşleşmeyen kategori ve marka bilgilerini bu alana tıklayarak görebilirsiniz. Bu eşleştirmeleri yapmadan yüklemeyi tamamlayamazsınız. Eşleştirme yapmak istemiyorsanız Tümünü Yoksay seçeneği ile yoksayarak yüklemeyi tamamlayabilirsiniz.

3 Bilgi Uyarıları
Bu alanda hataya sebep vermeyen ancak size bilgilendirme amacıyla verilen uyarılar bulunmaktadır. Örneği ürünün detayı yoksa bu hataya sebep olmaz ancak takibini yapabilmeniz için bu alanda listelenmektedir.

4 Yüklemeyi Tamamla
Görselleri yükledikten sonra ve gerekli eşleştirmeleri yaptıktan sonra bu butona tıklayınız. Bu aşama tamamlandıktan sonra ürünler sisteminize eklenmiş olacaktır.

1 XML Link/Dosya Adı
Yükleme tamamlandıktan sonra karşınıza üstteki görseldeki ekran çıkacaktır. Bu alanda yüklemeyi yaptığınız dosyanın adı veya link görünecektir.

2 Güncelle
Eğer link ile yükleme işlemi yaptıysanız ürün bilgilerini güncellemek istediğiniz zaman bu butona tıklayarak linki yeniden yazmanıza gerek kalmadan güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

3 Tamamlandı
Bu buton yükleme işleminin başarılı şekilde tamamlandığını gösterir. Herhangi bir tıklama işlemi yapılmaz.

4 Sil
Yaptığınız yükleme işlemini silmek için bu butona tıklayınız.

1 Dışa Aktar
Ürünleri dışa aktarmak - indirmek için bu sekmeyi kullanın.

2 XML İndir
Ürünleri indirmek için bu butona tıklayarak indirme işlemini başlatın. Yükleme tamamlandıktan sonra kayıt İşlemler bölümünde görünecektir.

3 Güncelle
XML indir butonuna tıkladığınız an bu ürünlerin bulunduğu bir link oluşacaktır. Bu linki dışarıya verebilirsiniz. İçerisindeki ürün bilgilerinin güncellenmesi için bu butona tıklamanız gerekmektedir. Ürün fiyatları, stok vb. önemli bilgiler değiştiği zaman linki verdiğiniz taraftada değişmesi için bu butona tıklamanız önerilir.

4 Link Al
XML indir işlemi tamamlandıkran sonra oluşturulan linki bu butona tıklayarak görebilirsiniz.

5 Dosyayı İndir
İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınıza indirmek için bu butona tıklayınız.

6 Sıkıştırılmış İndir
İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınıza sıkıştırılmış halde (zip) indirmek için bu butona tıklayınız.

7 Sil
İndirme işlemini ve linki silmek için bu butona tıklayınız.
İşlemi sildiğiniz an link artık geçersiz olacaktır. Eğer dışarıya link verdiyseniz işlemi silmemelisiniz.