kapat× Destek 0850 333 0 565
Entegrasyon

İçerikler

Entegrasyon Arama

Entegrasyonlar arasında arama yapmak için bu alanı kullanabilirsiniz. Entegrasyon Bilgileri bölümünden entegrasyonun adına, içeriğine özel koduna göre arama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Entegrasyon Kriterleri alanından ise Entegrasyo tipi, durumu ve dosya türüne göre arama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Entegrasyon Şablonu Oluşturma

Bu alandan e-ticaret sitenize yeni entegrasyon sistemleri ekleyebilirsiniz. Sitenizdeki ürün ve ilanlar için ayrı ayrı şablonlar oluşturmalısınız. Kod ile oluştur bölümüne tıklayarak kısa bir sürede entegrasyon şablonunuzu oluşturabilirsiniz.

Entegrasyonlar - Giriş

Bu dokümanda, KMK C2C – E-Pazaryeri kullanıcılarının site veya mağaza kontrol panelleri tarafından toplu ürün/ilan ekleme, indirme ve düzenleme entegrasyon bilgileri yer almaktadır.

Hazır Entegrasyonlar

Hazır Entegrasyonlar bölümü ile sistemimizde bulunan entegrasyon şablonlarından yararlanarak zaman kazanabilirsiniz. Varolan şablonu tekrar oluşturmanıza gerek kalmayacaktır.

İlan Entegrasyon Şablonu Oluşturma

İlanlar üzerindeki entegrasyon işlemlerinizi bu alandan düzenleyebilir ve Entegrasyon şablonu üzerinde mağazaların yaptıkları tüm indirme yükleme işlemlerini rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Kod ile Şablon Oluşturma

Bu alandan destek ekibimizden ya da daha önce oluşturulmuş entegrasyon şablonlarından almış olduğunuz kodu yapıştırarak kısa sürede bir entegrasyon şablonu oluşturabilirsiniz.

Mağaza Toplu Ürün Yönetimi

Her mağazanın hizmet sağlayıcı tarafından belirlenmiş ürün/ilan ekleme ve limitleri vardır. Her yükleme dosyası içinde belirli boyut ve kayıt sayısı sınırı bulunmaktadır. Bu bilgileri hizmet sağlayıcınızdan edinebilirsiniz.

Ürün Entegrasyon Şablonu Oluşturma

Ürünler üzerindeki entegrasyon işlemlerinizi bu alandan düzenleyebilir ve Entegrasyon şablonu üzerinde mağazaların yaptıkları tüm indirme yükleme işlemlerini rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Ürün/İlan Kotası

Her C2C veya Pazaryeri e-ticaret sitesinin varsayılan ürün/ilan ekleme kotası 20.000'dir. Mağazaların ürün/ilan ekleme ve yayınlama limitleri varsayılan 500 olarak gelmektedir. Mağazaların ürün/ilan ekleme ve yayınlama limitlerini kendiniz değiştirebilirsiniz. Sitenizin toplam kotasını ya da mağazaların ürün/ilan ekleme veya yayınlama limitlerinin varsayılan değerlerini değiştirmek için bizimle iletişime geçmelisiniz.

XLS Yükleme ve İndirme

Toplu Ürün İşlemleri(Yükleme/İndirme) iki ayrı yoldan yapılabilmektedir. Birinci seçenek; Ürün/İlan > Mağaza Ürünleri bölümünden mağaza seçerek yapılmaktadır. İkinci seçenek; Ayarlar > Entegrasyonlar > Entegrasyon(Üzerine Tıklamayla Açılır) > Entegrasyon İşlemleri bölümünden mağaza seçerek yapılmaktadır.

XML Yükleme ve İndirme

Toplu Ürün İşlemleri(Yükleme/İndirme) iki ayrı yoldan yapılabilmektedir. Birinci seçenek; Ürün/İlan > Mağaza Ürünleri bölümünden mağaza seçerek yapılmaktadır. İkinci seçenek; Ayarlar > Entegrasyonlar > Entegrasyon(Üzerine Tıklamayla Açılır) > Entegrasyon İşlemleri bölümünden mağaza seçerek yapılmaktadır.
  • 1
Görüntülenen 1 - 11, Toplam 11