kapat× Destek 0850 333 0 565
BİLGİ BANKASI

İçerikler

3D Secure nedir?

İnternet üzerinden kredi kartı ya da banka kartıyla yapılan alışverişlerde, müşteri ve banka arasındaki gerçekleşen kart işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş olan bir sistemdir.

Açık Anahtar Altyapısı Nedir?

Açık Anahtar Altyapısı kısaltmasıyla AAA, dijital sertifikaların yönetilmesi, oluşturulması, dağıtılması, kullanılması ve gerekirse iptal edilebilmesi için yazılım, donanım, kurumlar ya da insanlar, kurallar ve bazı gerekli prosedürlerden meydana gelen bir yapıdır.

Açık anahtar nedir?

Açık anahtar, eticaret sitelerinde şifre ve deşifre işlemleri için anahtarların kullanıldığı bir şifreleme sistemidir. Taraflarda birer çift anahtar bulunur. Bu anahtar çiftlerini oluşturan anahtarlardan biri açık anahtar diğeri gizli anahtardır. Bu anahtarlardan biri ile şifreleme yapılırken diğeri ile de şifre çözme işlemi gerçekleştirilir. İki anahtar çifti de matematiksel olarak birbirleriyle bağlantılıdır.

Açık Bilgisayar Ağı Nedir?

Açık bilgisayar ağı, tüm bilgisayar kullanıcılarının, bir başka bilgisayar kullanıcıyla nerede olursa olsun iletişim kurabildiği ağdır. Günümüzde en yaygın ve en bilinen örnek internettir.

Açılır Menü (Drop-down Menü) Nedir?

İnternet sitelerinde, fazla alt sayfa veya kategori olması durumunda kullanılan tıklama ya da fare imleci ile üzerine gelince açılan menülere açılır menü ya da dropdown menü adı verilir.

Acquirer bank nedir?

Kredi kartı kullanan her eticaret sitesine ve işyerlerine üye işyeri denir. Tüketiciler eticaret sitelerinde bulunan Sanal Pos ile istedikleri mal veya hizmeti kredi kartları ile satın alabilirler. Bu alım satım işlemlerinin sonucunda eticaret sahibinin yane üye işyerinin borç alacak ilişkisini düzenleyen sanal posların sahibi kuruluşlara acquirer denir.

Affiliate Management Nedir?

Daha çok eticaret sitesi sahibi olanların kullandığı bir pazarlama yöntemidir. Ürünlerinin veya sitesinin tanıtımını yapmak isteyen eticaret sitesi sahibi firma ya da kişiler bu yöntemle daha geniş kitlelere markasını ve ürünlerini tanıtmış olur.

Affiliate Network Nedir?

Affiliate Network diğer adıyla Ortaklık İletişim ağı yayıncıları ve reklamverenleri bir araya getiren özel bir iletişim ağıdır.

Ağ (Network) Nedir?

Ağ (Network) birden fazla cihazın, kablolu ya da kablosuz olarak birbiriyle iletişim sağlayabilmek için birbirlerine bağlanmasıdır.

Akıllı e-Ticaret Nedir?

İnternette ürünlerinizi satışa koyabileceğiniz sizin için her ayrıntısı düşünülmüş paketlerdir. Bedava ve Ücretli olarak bulabilirsiniz. Bedava paketler gönüllü yazılımcılar tarafından yazılmış olanlardır.

Alacak Belgesi Nedir?

Kişinin kredi kartı ile alışveriş yaptığı durumlarda satış sonrasında işlem iptali veya ürün iadesi gibi durumlarda, ücretin, ödemenin geri iade yapılması için işyeri tarafından doldurulan resmi belgedir.

Amazon benzeri site nasıl yapılır?

Amazon sitesi C2C altyapısı ile oluşturulmuş bir sitedir. Bu alt yapı 1 sitede 1den fazla ticaret ile uğraşanlar için iyi bir yoldur

Anahtar Kelime Aracı Nedir?

Web site sahiplerinin kelime rekabetine katılmasını sağlayan bir araç olan anahtar kelime aracı

Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

Arama motorlarının sitenizi en kısa sürede bulabilmesini ve dikkat çekilen kelimeler sayesinde oluşturulan, anlaşılır kelime ve kelime gruplarıdır.

Anahtar Kelime Nasıl Kullanılır?

İnternet sitelerinin arama motorlarının daha iyi algılanması için ve internet kullanıcıları tarafından daha rahat web sitelerini bulunabilmesi için anahtar kelimeler kullanılır

Anahtar kelime nedir?

Bir içeriği en kısa şekilde yansıtan kelime ya da kelime grubuna anahtar kelime denilebilir. Anahtar kelime ya ne Keywords eticaret sitelerinin arama motorlarında bulunabilmeleri için çok önemli bir unsurdur.

Anahtar Üretimi Nedir?

Verilerin şifrelenmesi verinin orijinal halinin dışında daha karmaşık bir şekilde bazı algoritmalar ile okunamaz hale getirilmesidir.

Anahtar Yönetimi Nedir?

Açık anahtarlı şifrelemede her kullanıcıya farklı anahtar çiftleri verilir. Kullanıcıların anahtarları herkesin ulaşımına açık şekilde saklanır.

Anahtarı Bulan Kurum (ABK) Nedir?

Bir kişinin gizli anahtarını kaybettiği durumlarda, eğer kişi kimliğini belgeleyebiliyorsa gizli anahtar bazı matematiksel yöntemlerle bulunabilir.

Application (Uygulama) Nedir?

Kullanıcıların istedikleri işlemleri yapmalarını sağlayan yazılımlara uygulama yani application denir.

Arama Motoru Çeşitleri Nelerdir?

Arama motorları çeşitleri crawlerlar ve dizinler

Arama Motoru İndirmek Nedir?

Kullanıcıların Rahat ve hızlı şekilde internette işlemlerini gerçekleştirmeleri, arama motoru indirme

Arama Motoru Nasıl Çalışır?

Görseller, videolar ,metinler, bilgiler vb. bir çok veriyi arşivleyip, kullanıcıların önüne en hızlı şekilde sunan yazılımlar ve web siteleridir

Arama motoru nedir?

Arama motoru, internette bulunan içerikleri bulmamızı kolaylaştıran web araçlarıdır. Hepimizin kullandığı bir arama motoru bulunmaktadır. Günümüzde dünya üzerinde en çok kullanılan arama motoru ise googledir.
Görüntülenen 1 - 24, Toplam 326