kapat× Destek 0850 333 0 565
Domain yönlendirmesi, var olan domainnizi iki şekilde yönlendirme yapabilirsiniz. Bu yönlendirmeler hakkında aşağıda bilgi verilmiştir.
Domain yönlendirmesi
  1. Kayıt yapılan Domain’ in sunucuya Hosting firmasına yönlendirilmesi.

  2. Kayıt yapılan Domain’ in diğer farklı bir Domain üzerine yönlendirilmesidir.

Birinci şekil;  Domain yönlendirme, Domain kayıt işlemi yapıldıktan sonra Hosting hizmeti aldığınız firmaya yönlendirilmesidir. Domain yönlendirme işlemini DNS değişikliği yaparak yönlendirebilirsiniz. Hosting aldığınız firmadan yönlendirmenin yapılacağı DNS adreslerini almanız gerekmektedir. KMK DNS Bilgileri (ns1.kmkiletisim.com - ns2.kmkiletisim.com)

DNS adreslerini Domain kayıt işlemini gerçekleştirdiğiniz register firmasının size vermiş olduğu kullanıcı bilgileri ile kontrol paneline giriş yaparak DNS ayarları bölümünden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Register firması size bir kontrol paneli sağlamadıysa irtibata geçerek Yeni DNS Bilgilerinizi güncelletmenizde yeterli olacaktır. Domain DNS değişikliği 1 saat ile 24 saatlik bir süre arasında gerçekleşir.

İkinci şekil;  Yeni kayıt yaptığınız Domain’ i başka bir Domain’ e yönlendirebilirsiniz. Yeni kayıt yaptırdığınız domain’ i başka bir domain üzerine yönlendirmeniz mümkündür. Bu tür domain yönlendirme (domain forwarding) hizmetini register firmaları ücretsiz olarak vermektedir.

Örneğin; www.kmkbilisim.com Domain adresi www.kmk.net.tr Domain adresine yönlendirilmiştir.  Bu işlemi şu şekilde de örnekleyebiliriz bir odanın iki kapısının olduğunu varsayarsak iki farklı kapıdan da aynı odaya girebiliriz.

Bu içerik yardımcı olmadıysa sorunuzu sorun cevaplayalım.