kapat× Destek 0850 333 0 565
C2C İyzico Kurulumu

1 Tanım
Bu alana ödeme listesinde görünecek tanımı yazınız.

2 Varsayılan Oran
Bu alana alacağınız genel komisyon oranını girmelisiniz.

3 3D Limit
Bu alana girilecek olan limitin altındaki siparişlerde kullanıcının karşısına 3D güvenli ödeme ekranı çıkmaz. Ancak bazı kartlarda 3D ile ödeme zorunlu olduğu için bu alanın 0.00 olarak kalması önerilir. Aksi taktirde müşteriler siparişi geçerken problem yaşayabilir.

4 API Server
Bu alana https://api.iyzipay.com yazmalısınız. Bu alanda başlangıçta https://sandbox-api.iyzipay.com yazar. Gerçek bilgilerinizi girdikten sonra https://api.iyzipay.com bu link yazılmalı ya da bu alan temizlenip kaydet butonuna tıklanmalıdır. Sistem boş alanı gerçek bilgiyle dolduracaktır.

5 API Key
Iyzico panelinizden aldığınız API KEY'i bu alana girmelisiniz. Başında ve sonunda boşluk kalmadığına emin olun.

6 Secret Key
Iyzico panelinizden aldığınız Secret Key'i (Güvenlik Anahtarı) bu alana girmelisiniz. Başında ve sonunda boşluk kalmadığına emin olun.

7 Taksitlendirme
Sistemin genelinde aktif olacak taksit seçeneklerini bu alandan belirleyebilirsiniz. Iyzico'nun sizin için tanımladığı taksit seçeneklerini de yine bu alandan görebilirsiniz.

8 Mağaza Ödemeleri
Mağazalardan ödeme alacaksanız bu alanı Kullan olarak işaretleyiniz.

9 Sipariş Ödemeleri
Sipariş ödemelerinde bu ödeme yöntemini kullanacaksanız Kullan olarak işaretleyiniz.

10 Mağaza Iyzico Başvurusu
Ana panelden yukarıdaki işlemler yapıldıktan sonra mağazaların kendi panellerine girerek bu alana tıklayarak iyzico başvurusu yapması gerekir. Bilgilerin doğru girildiğine emin olmalıdır.