kapat× Destek 0850 333 0 565
C2C İndirim Kuponu Kullanımı

NOT Lütfen Okuyunuz
C2C ve Pazaryeri sistemlerinde indirim kodu ile yapılan indirim tutarı adminin yani site sahibinin komisyonundan kesilmektedir. Konuyla ilgili mağazadan herhangi bir kesinti yapılmamaktadır.

1 İndirim Kuponu Adı
Oluşturacağınız indirim kodunun adını bu alana girmelisiniz. Boş geçilemez.

2 İndirim Kuponu Uygulanacak Kategori
İndirim kuponunu yalnızca bazı kategori veya kategorilerde kullanılacaksa bu alandan kategori seçmelisiniz. Eğer kategori tanımlamazsanız indirim kuponu tüm kategorilerde kullanılabilir.

3 İlişkili Ürün
İndirim kuponun sadece tek bir üründe geçerli olmasını istiyorsanız bu alandan ürünü seçebilirsiniz. Böyle bir işlem yapmak istemiyorsanız boş bırakın.

4 Marka
İndirim kuponunu yalnızca tek bir markada kullanılacaksa bu alandan marka seçmelisiniz. Eğer marka tanımlamazsanız indirim kuponu tüm markalarda kullanılabilir.

5 Kullanıcı Grubu
Eğer bazı müşteri gruplarında indirim kuponunun kullanılmasını istiyorsanız bu alandan müşteri grubunu seçmelisiniz. Tüm müşterilerde kullanılmasını istiyorsanız ya da müşteri gruplarınız yoksa Genel grubunu seçmelisiniz. Bu alan boş geçilemez.

6 İndirim Kuponu Kodu
İndirim kuponunuzun kodunu bu alana girebilirsiniz. Kupon kodu oluşturulurken büyük harf, küçük harf, sayı kullanmalısınız. Kupon kodunuz bu üç özelliği de taşımalıdır. Eğer bu alanı boş bırakırsanız sistem otomatik olarak bir kupon kodu oluşturacaktır.

7 Çek Adeti
Oluşturduğunuz indirim kodununun kaç kere kullanılabileceğini bu alandan belirtmelisiniz. Boş geçilemez.

8 Döviz
İndirim kuponu hangi döviz kuruna ait olacak buradan seçmelisiniz. Seçtiğiniz döviz kuruna göre sistemdeki diğer kurlara göre otomatik çeviri yaparak indirimi o oranda uygulayacaktır.

9 Kişi Başı Kullanım Adedi
Bir müşterinin aynı kodu kaç kere kullanabileceğini bu alandan belirmelisiniz. Boş geçilemez. Buraya 1'den büyük bir değer yazsanız bile bir müşteri tek siparişte birden fazla kere kuponu kullanamaz.

10 İndirim Kuponu Tutarı
İndirim kuponu kullanıldığında yapılacak olan indirim miktarını bu alana girmelisiniz. Boş geçilemez.

11 Alışveriş Tutarı
İndirim kuponunun kullanılabilmesi için minimum sepet tutarını bu alana girmelisiniz. Bu tutar indirim kuponundan büyük bir miktar olmalıdır. Boş geçilemez.

12 Başlangıç Tarihi
İndirim kuponunun başlangıç tarihini girmelisiniz. Bu alan boş geçilemez.

13 Bitiş Tarihi
İndirim kuponunun bitiş tarihini girmelisiniz. Bu alan boş geçilemez.

14 İndirimli Ürünlerde
İndirim kuponunun indirimli ürünlerde kullanılıp kullanılamayacağını bu alandan belirtebilirsiniz. Pasif seçerseniz indirim bulunan ürünlerde kupon kodu kullanılamaz. Aktif seçerseniz indirimli ürünlerde kupon kodu kullanılabilir.

15 Durum
İndirim kuponunun durumunu bu alandan seçebilirsiniz. Pasif yaparsanız kupon sistem üzerinde görünmez.

16 İndirim Kuponu Kullananlar
Bu alandan kuponu kullanan müşterilerin listesine ulaşabilirsiniz. Bu sayfadan ilgili siparişe Git butonu ile gidebilirsiniz.


Bu içerik yardımcı olmadıysa sorunuzu sorun cevaplayalım.