kapat× Destek 0850 333 0 565

Etiket "anahtar" arama sonucu içerik bulundu.

Açık anahtar nedir?

Açık anahtar, eticaret sitelerinde şifre ve deşifre işlemleri için anahtarların kullanıldığı bir şifreleme sistemidir. Taraflarda birer çift anahtar bulunur. Bu anahtar çiftlerini oluşturan anahtarlardan biri açık anahtar diğeri gizli anahtardır. Bu anahtarlardan biri ile şifreleme yapılırken diğeri ile de şifre çözme işlemi gerçekleştirilir. İki anahtar çifti de matematiksel olarak birbirleriyle bağlantılıdır.

Anahtar kelime nedir?

Bir içeriği en kısa şekilde yansıtan kelime ya da kelime grubuna anahtar kelime denilebilir. Anahtar kelime ya ne Keywords eticaret sitelerinin arama motorlarında bulunabilmeleri için çok önemli bir unsurdur.

Anahtar Üretimi Nedir?

Verilerin şifrelenmesi verinin orijinal halinin dışında daha karmaşık bir şekilde bazı algoritmalar ile okunamaz hale getirilmesidir.

Anahtar Yönetimi Nedir?

Açık anahtarlı şifrelemede her kullanıcıya farklı anahtar çiftleri verilir. Kullanıcıların anahtarları herkesin ulaşımına açık şekilde saklanır.

Anahtarı Bulan Kurum (ABK) Nedir?

Bir kişinin gizli anahtarını kaybettiği durumlarda, eğer kişi kimliğini belgeleyebiliyorsa gizli anahtar bazı matematiksel yöntemlerle bulunabilir.

Açık Anahtar Altyapısı Nedir?

Açık Anahtar Altyapısı kısaltmasıyla AAA, dijital sertifikaların yönetilmesi, oluşturulması, dağıtılması, kullanılması ve gerekirse iptal edilebilmesi için yazılım, donanım, kurumlar ya da insanlar, kurallar ve bazı gerekli prosedürlerden meydana gelen bir yapıdır.

Çift Anahtarlı Kriptografi Nedir?

eTicarette şifreleme veya şifre çözme yönetemleri çift taraflı kriptografi

Gizli Özel Kişisel Anahtar Nedir?

Bilgi güvenliği için gereken gizli, özel, kişisel anahtar

Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

Arama motorlarının sitenizi en kısa sürede bulabilmesini ve dikkat çekilen kelimeler sayesinde oluşturulan, anlaşılır kelime ve kelime gruplarıdır.

Anahtar Kelime Aracı Nedir?

Web site sahiplerinin kelime rekabetine katılmasını sağlayan bir araç olan anahtar kelime aracı

Anahtar Kelime Nasıl Kullanılır?

İnternet sitelerinin arama motorlarının daha iyi algılanması için ve internet kullanıcıları tarafından daha rahat web sitelerini bulunabilmesi için anahtar kelimeler kullanılır
  • 1
Görüntülenen 1 - 12, Toplam 12